Yazılar
Söve hem dekorasyon hem yalıtım özelliğine sahip, eps ve xps strafor gibi malzemelerden yapılan üzeri reçine ile kaplanan ve her renge boyanabilen, sınırsız modelli bir dekorasyon ve cephe aksesuar malzemesidir. Söve eps bloğunun kesilerek üzerine akrilik esaslı sıvanın kaplanmasından üretilir. Söve oldukça estetik bir görünüm sağlar. İzolasyon amacı sağlayan Yalı baskısı (siding), söve mantolama, fugalı mantolama ve Kat silmesi Modelleri ve sadece süslemede kullanılan kapı pencere sö..
Isı yalıtımı iki farklı ortam arasındaki ısı alışverişinin engellenmesine denir. Isı yalıtımı genelde özel malzemelerle yapılır, örneğin iki duvar arasına yerleştirilen yalıtım malzemeleri ses, ısı vb. yalıtımı yapabilir. Isı yalıtımın faydaları Isı yalıtımıyla enerji verimi artar ve parasal olarak tasarruf sağlanır. Yalıtımın korunması için, ekstra bir güç ve maliyete gerek yoktur, kalıcıdır ve genelde bakım gerektirmez. Isı yalıtımı ve mantolama konforu arttırır. Mantolama..
Mantolama Isı yalıtım levhalarının yapıların duvar, kolon, kiriş ve tavan yüzeylerine dışarıdan yapıştırılıp, dübellenip, sıvanması ve boyanmasıdır.(EPS, XPS, Taşyünü) Mantolama Nedir? Mantolama, binaların dış cepheleri için uygulanan ısı yalıtım sistemine verilen isimdir. Mantolama binaların ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltır, mantolama izolasyon sağlar ve ısı transferinden ve termal gerilmelerden kaynaklanan küf, rutubet, duvarlardaki çatlama ve dökülmeleri önleyerek bakım ve ona..